«ART-TELL-IYA»: у Луцькому НТУ відкрили середовище арт-релаксації для ветеранів АТО/ООС

«ART-TELL-IYA»: у Луцькому НТУ відкрили середовище арт-релаксації для ветеранів АТО/ООС

У стінах Луцького національного технічного університету відбулося урочисте відкриття багатофункціонального середовища арт-релаксації «ART-TELL-IYA», що спрямований на відновлення психологічного стану ветеранів АТО/ООС.

Нагадаємо, Луцький НТУ отримав грант на реалізацію проекту «Багатофункціональне середовище арт-релаксації “ART-TELL-ія”», у рамках програми «Активні громадяни», за сприяння Британської Ради в Україні та за співорганізації із 4 партнерами: ДВНЗ "Приазовський державний технічний університет" (м. Маріуполь), Держаний університет "Житомирська політехніка" (м. Житомир), ГО "Агенція регіонального розвитку Таврійського об'єднання територіальних громад" (м. Нова Каховка), ГО "Молодіжний рух "Шифт"" (м. Краматорськ).

Метою проекту є: створити середовище арт-релаксації та умов для відновлення психологічного стану ветеранів АТО/ООС; допомогти вибудувати їх економічну та соціально-психологічну стабільність арт-терапевтичними заняттями, для естетичної гармонізації особистості й сприяння формуванню нових життєвих стратегій розвитку.

Взяв участь в урочистостях ректор Луцького НТУ Петро Савчук, який доклав чимало зусиль до реалізації проекту, починаючи від задуму і закінчуючи його офіційним відкриттям. До заходу долучилися радник голови Волинської ОДА Анатолій Костик, заступник голови ГС «Спілка воїнів АТО Волині» Олександр Ярошик, заступник голови обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Микола Оніщук, ветерани АТО/ООС, а також викладачі і студенти ЗВО.

Передусім із вітальним словом виступив ректор Луцького НТУ Петро Савчук, який зазначив, що підтримка ветеранів АТО/ООС - це надзвичайно важлива складова у житті кожного українця і засіб висловити повагу та шану захисникам нашої держави.

«Реабілітація ветеранів – це надзвичайно важлива проблема, до якої ми усі дотичні і намагання підтримати цих людей психологічно та фізично - це те, що має робити соціум і кожен з нас. Хлопці і дівчата, які стояли на захисті рубежів нашої країни - це еліта суспільства, справжні патріоти, які заслуговують не лише поваги. Із поверненням до мирного життя, вони стикнулися із чималими проблемами, подекуди неможливістю нормально працювати, внаслідок отриманих травм, нездатністю швидко адаптуватися в новому середовищі. Усе це відображається у повсякденному житті ветеранів і наш обов’язок їх максимально підтримувати і допомагати», - наголошує ректор.

Петро Савчук також додав, що у Луцькому НТУ роблять усе для підсилення обороноздатності країни, зокрема шляхом успішного функціонування військової кафедри, а нині ЗВО не стоїть осторонь проблем реабілітації воїнів АТО/ООС.

«Цей проект – довгостроковий шлях. Нам пощастило, що завдяки зусиллям кафедри дизайну і міжнародного відділу Луцького НТУ, завдяки підтримці Британської Ради, ми отримали додаткове фінансування і застосовуючи найкращі світові методики й залучаючи ветеранів, як експертів, ми прагнемо зайняти якісну нішу в реабілітації наших воїнів. Дякую за небайдужість, хай проект буде успішним і щоб наші воїни відчули, що це їм допоможе», - зазначає ректор.

Тож, почесні гості урочисто перерізали червону стрічку, таким чином відкривши для загального огляду новостворений простір. Згодом, менеджери проекту розповіли про його концепцію та багатофункціональність.

За словами менеджера проекту та завідувача кафедри дизайну Наталії Скляренко, середовище містить у собі кімнату для занять арт-терапією, релаксаційну кімнату для розслаблення і окремий кабінет для психологічної діагностики та реабілітації.

«В основі цього середовища лежить зображення космосу. Це символ особистості, адже кожна людина - це маленький всесвіт, космос, а двері, які ми сьогодні відкриваємо є входом в уявний творчий світ для людей, котрі потребують психологічної реабілітації», - зазначає Скляренко.

Терапія мистецтвом, каже Скляренко, втілена у логотипі – «ART-TELL-IYA». Навмисно були обрані небесні кольори, які  наближають відвідувача до розвитку й націлюють на душевний спокій. До того ж, ці кольори є реабілітуючими і підходять для вирішення будь-яких типів стресових дисбалансів.

За традицією, в нове середовище першим пускають кота, тож і цього разу вирішили дотриматися звичаю. Котик впевнено зайшов у новий простір, а за ним ознайомилися із приміщенням й інші учасники заходу. Так, каже викладач кафедри дизайну Анна Дідух, середовище ділиться на дві частини, одна з яких - робоча зона із дерев’яними меблями без гострих кутів, які можна трансформувати, в залежності від конкретних занять. Крім того, у залі створили умовний світ природи із зеленим трав’яним  покриттям для тактильного контакту і зону відпочинку із кріслами-мішками.

«Багатофункціональність проявляється у можливості здійснення різних конфігурацій меблів, отриманні нових робочих місць та наявності засобів мистецтва, зокрема мольбертів», - додають менеджери проекту.

Своєю чергою, доцент кафедри дизайну і менеджер проекту Христина Хворост розповіла про другу частину арт-простору. Це, власне, зона релаксації, оздоблена виготовленими вручну пісочними панелями. Вздовж зали, пісок переходить у камінці, де розташований камін, як засіб наближення до рідного дому і сімейного тепла. Біля каміну можна відпочити на кріслах-мішках чи чи на м’яких карематах із подушками. Центром композиції є контраст – вогонь-вода, а саме колона із водою та бульбашками усередині, яка до речі, змінює колір. Вікна завішені навмисне, для створення унікального камерного середовища, де відчувається спокій.  Підтримує водяну тематику зображення моря на стіні і звуковий супровід морського бризу, для досягнення відчуття розслабленості.

Остання зона – кабінет психолога, де відбуватиметься індивідуальна діагностика для виявлення проблем людини, опрацювання і втілення методик реабілітації.

Цікавим є той факт, що менеджери проекту використали досвід більше 30 країн світу, задля підготовки ефективного арт-простору, який насправді сприятиме релаксації і соціальній реабілітації воїнів АТО/ООС.

Ознайомившись із новоствореним проектом, гості заходу висловили своє здивування, адже не очікували настільки творчого підходу і продуманої до деталей концепції простору.

«Дякую від себе і від голови Волинської ОДА за те, що в нас є такі люди, яким небайдужі проблеми учасників АТО/ООС, створюють місця, куди наші ветерани можуть прийти, отримати допомогу, поспілкуватися . Нехай ваші починання будуть успішними, а ми будемо вам у цьому допомагати», - зауважив Анатолій Костик.

Натомість Олександр Ярошик та Микола Оніщук додали, що приємно вражені реалізованим проектом, адже тут неординарна атмосфера, використані творчі методи, і головне – застосовуватиметься індивідуальний підхід до кожного, хто потребує психологічної допомоги.

В рамках проекту, для ветеранів АТО/ООС триватимуть тренінги, під керівництвом психолога арт-терапевта та викладачів-дизайнерів Луцького НТУ, за розробленою на кафедрі програмою. Варто зазначити, що послуги надаватимуться безкоштовно. До того ж, Луцький НТУ відкритий до співпраці й готовий дослухатися до порад та зауважень учасників реабілітації. 

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут:https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1472134306273948